Сторінка:Півень О. Веселымъ людямъ на втиху! (1906).djvu/111

Цю сторінку схвалено
— 120 —

коло берега, поглядаючы на всю бокы. Дывытьця: на тимъ боци горыть огонь и, здаетьця, ось-ось потухне, и упьять горыть и оддаетьця у води, а вода хлюпоче и трусытьця, якъ ляхъ у козачыхъ лапахъ. Колы ось черезъ ричку мисточокъ!

— Ну, тутъ хиба тильке одна чортова таратайка пройиде! — подумавъ дидъ.

Тильке винъ не ставь довго роздьвлятьця и смилыво пишовъ по мистку, и скорише, чымъ другый успивъ бы достать рижокъ и понюхать табаку, — бувъ уже на другому боци. Теперъ тильке розглядивъ винъ, що биля огню сыдилы люде та таки на выборъ усе красыви на морду, що въ другому мисти Богъ знае щобъ давъ, щобъ тильке одвьязатьця одъ такого знакомства. А теперъ, ничого робыть, треба було пидійты. Отъ дидъ дійшовъ до тыхъ людей тай уклонывся йимъ чуть не въ самый поясъ.

— Боже поможы вамъ, добри люде!

Хочъ бы одынъ кывнувъ до його головою! Сыдять уси та мовчять, та що-сь таке сыплють у огонь. Побачывшы, що одно мисто коло йихъ у кружку не заняте, дидъ безъ лышньои околышности сивъ коло йихъ и самъ. Сыдять ти люде — мовчять, и дидъ йимъ ничого не каже. Довго сыдилы мовчки. Дидови уже и набрыдло; давай винъ шарыть у кешени, вытягъ люльку, подывывся кругом, — ни одын не дывытьця на його.

— Уже, добродійство, будьте ласкови, каже дидъ, якъ бы такъ, щобъ, прымирно — дыс-