Лист П. О. Куліша до В. Г. Барвінського. 4 січня 1871

4 стычня н. ст. (1871 р.).

Спасыби Вамъ, друже Володарю, що клопоталысь коло моеи справы. Выбачайте, що такъ довго до Васъ не озвався: е тому прычына. Бажання Вашого про лыстъ не можна було сповныты.

Вповаючы на Вашу прыхыльнисть до мене, просытыму Васъ ось про яку ричъ; напечатайте ви Львови мій Псалтыръ виршованый. Незабаромъ вышлю Вамъ частыну рукопысу и гроши для почыну, а Вы тымъ часомъ зробить умову зъ друкаремъ. Форматъ посылаю. Такыхъ карточокъ у аркуши мусыть буты 18 (36 бочкивъ). У Перемышли видъ Ивана Пулюя за Молытовныкъ гармонтомъ бажають за 1000 прымирныкивъ такои печати 12 гульденивъ, безъ паперу. Колы ви Львови трохы дорожче, то се ничого; тилькы нагадайте друкареви, що печать виршована и що коженъ куплетъ (часто и по 2 вирши въ куплети) оддилятыметця такъ, якъ печатано Іова въ Правди; то може и не схоче дорожче 12 гульденивъ за 36 бочкивъ.

Колы нема гармонту зъ акцентамы, то нехай зробыть, бо мы печататымемо й ще въ його акцентовани кныжкы. На кож­ному бочку мусыть умистытысь 24 вирши, колы бъ не було порожнявы мижъ виршамы. Може такого формату папиру и не­ма готового ви Львови, то можна форматъ и переминыты изъ 18 на 16. Тилько папиръ мусыть буты дешевый. Зверхъ 1000 прымирныкивъ напечатайте 25 прымирныкивъ на гарному папери для мене.

Хочу я, щобъ ся едыція була дуже дешева. У продажъ пустымо по тій самій цини, що намъ коштуватыме кожный прымирныкъ, не прыбавляючы ни крейцара. Спытайтесь, що визьме интролигаторъ за 1000 кныжечокъ, щобъ обробыты пап­кою червоного колеру зъ дешевого матеріялу. Колы не дорого, то й на се знайдутця гроши.

Ще жъ Васъ прошу зорганызувать продажу Псалтыря такъ, щобъ ни въ кого не пропалы гроши, якъ се бувае зъ комисіямы, и, задля интересу народнього, ввесь клопитъ пидняты на себе и доконаты, якъ лычыть доброму Русынови.

Видпышить, чы визьметесь за се дило негайно: а договорюватысь изъ друкаремъ будете потимъ.

Про те, яку кныжку печататымете, не кажить друкареви и никому иншому. Зробить якъ можна усе дило тыхцемъ, такъ щобъ не знавъ нихто, ажъ покы кныжка выйде з печатни въ продажу. Попросить про се и друкаря, оддаючи ему рукопысь. У всякому дили лучче, якъ нихто не знае, що воно робытця.